Crtanje točaka, linija i tekstova poligona iz Excela u AutoCAD

Imam popis koordinata u Excelu. U njima se nalazi X koordinata, Y koordinata, kao i naziv za vrh. Ono što želim je nacrtati u AutoCAD-u. U ovom slučaju ćemo izvršiti skripte iz spojenog teksta u Excelu.

Povežite naredbu za umetanje točaka u AutoCAD

Tablica prikazana u grafu, kao što možete vidjeti, uključuje stupac s nazivom vrha, zatim UTM koordinate za stupce X, Y.

Prvo što moramo učiniti je spojiti koordinate kako ih AutoCAD-naredba čeka. Na primjer, za crtanje točke koju ćemo zauzeti: POINT X koordinata, Y koordinata.

Dakle, ono što ćemo učiniti jest umetnuti novi stupac s ovim spojenim podacima, u obliku:

TOČKA 374037.8,1580682.4
TOČKA 374032.23,1580716.25
TOČKA 374037.73,1580735.14
TOČKA 374044.98,1580772.49
TOČKA 374097.77,1580771.83
TOČKA 374116.27,1580769.13

Da bi to učinio, učinio sam sljedeće:

  • Nazvao sam ćeliju D4 s imenom POINT,
  • Stvorio sam pomoću funkcije pridruživanja, niza koji uključuje ćeliju POINT, zatim sam ostavio razmak koristeći »«, zatim sam povezao B5 ćeliju dvoznamenkastim zaokruživanjem, zatim crtati zarez koji sam koristio «,», zatim sam spojena ćelija C5. Zatim sam kopirao za ostale redove.

Nacrtajte točke u Excelu

Kopirao sam sadržaj stupca D u tekstualnu datoteku.

Da biste ga izvršili, zapisuje se u SCRIPT naredbenu traku, zatim tipku Enter. To podiže izviđača i tražim datoteku koju sam nazvao geofumadas.scr, Nakon odabira, gumb otvoren je pritisnut.

I voila, tamo imamo nacrtane vrhove.

U slučaju da točke nisu vidljive, potrebno je pristupiti kompletnom skupu objekata. Za to napišite naredbu Zoom, enter, Extent, enter.

U slučaju da se točke ne čine jako vidljivim, izvršava se naredba PTYPE, zatim se odabire ona koja je prikazana na slici.

Povežite naredbu u Excelu i nacrtajte poligon u AutoCAD-u

Za crtanje poligona bit će ista logika. s varijantom koju ćemo zauzeti PLINE naredbom, zatim ulančane koordinate i na kraju CLOSE naredbu.

pline
374037.8,1580682.4
374032.23,1580716.25
374037.73,1580735.14
...
374111.31,1580644.84
374094.32,1580645.98
374069.21,1580647.31
374048.83,1580655.01
ZATVORITE

Nazvat ćemo ovu skriptu geofumadas2.scr, a prilikom izvršavanja imat ćemo trag crteža. Odabrao sam žutu boju kako bih primijetio razliku s crvenim vrhovima.

Povežite naredbu u Excelu i zabilježite vrhove u AutoCAD-u

Naposljetku, uzmemo u obzir tekstove u prvom stupcu kao zabilješke u svakoj točki. Za to ćemo narediti naredbu na sljedeći način:

TEKST JC 374037.8,1580682.4 3 0 1

Ova naredba predstavlja:

  • Naredba TEXT,
  • Stanje teksta, u ovom slučaju opravdano, zato slovo J,
  • Središnju točku teksta odabrali smo Centar, zato slovo C
  • Usklađena koordinata X, Y,
  • Zatim smo veličinu teksta odabrali 3,
  • Kut rotacije, u ovom slučaju 0,
  • Konačno tekst koji se nadamo da će u prvom redu biti broj 1

Već se razmnožava u druge ćelije i bit će kako slijedi:

TEKST JC 374037.8,1580682.4 3 0 1
TEKST JC 374032.23,1580716.25 3 0 2
TEKST JC 374037.73,1580735.14 3 0 3
TEKST JC 374044.98,1580772.49 3 0 3A
TEKST JC 374097.77,1580771.83 3 0 4
TEKST JC 374116.27,1580769.13 3 0 5
TEKST JC 374127.23,1580779.64 3 0 6
...

Nazvao sam geofumadas3.cdr datoteka

Aktivirao sam zelenu boju kako bih primijetio razliku. Kada se skripta izvrši, imamo tekst u označenoj veličini, točno u središtu koordinate.

Preuzmite AutoCAD datoteka korištena u ovom primjeru.

Članak pokazuje kako je konstruiran predložak. Ako zauzimate predložak u Excelu, već je izgrađen samo za podatke feeda, Možete ga kupiti ovdje.

Jedan odgovor na "Nacrtajte točke, linije i tekstove poligona iz Excela u AutoCAD"

  1. Trebam pomoć
    Moram nacrtati stotine pravokutnika koji predstavljaju koncesije za rudarstvo, oni su pravokutnici sa srednjom i x i y stranicom, treba mi pomoć, imam podatke u excelu

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljen.

Ova web stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se podaci vašeg komentara obrađuju.